Sport i ekologia grają w jednej drużynie?

Zastanawiałeś się, co łączy ekologię ze sportem? Obie dziedziny związane są ze zdrowiem. Nasze dobre samopoczucie jest silnie skorelowane ze stanem środowiska naturalnego. Jako konsumenci coraz bardziej dostrzegamy wpływ problemów ekologicznych na nas samych – zdrowie nie tylko fizyczne, ale również psychiczne. Żeby poprawić swoje samopoczucie i kondycję, specjaliści zalecają regularną aktywność fizyczną. A czy sport może wspierać ekologię? W Pavi Sorte udowadniamy, że tak! Staramy się być przykładem firmy, której działania charakteryzują się wysoką świadomością ekologiczną. Nasza produkcja korzysta z komponentów pochodzących z recyklingu, dzięki czemu przyczyniamy się do szerzenia idei gospodarki obiegu zamkniętego. Polega ona na minimalizowaniu wykorzystania surowców, których dostępność jest niewielka – zasobów nieodnawialnych – oraz na maksymalnym wykorzystaniu już zużytych produktów czy materiałów. Tworzywo stosowane przez nas do produkcji powstaje na bazie granulatu w postaci czystego odpadu poprodukcyjnego (z recyklingu opon). Jest ono oczywiście w pełni bezpieczne i przystosowane do użytku wewnętrznego.

Dodatkowo praktycznie nie emitujemy odpadów, ponieważ nasze towary powstają z ekologicznego granulatu SBR. Przetwarzamy surowiec z recyklingu i tworzymy już gotowy produkt. Dążymy do tego, aby nasz wpływ na środowisko i klimat był jak najmniejszy. Właśnie dlatego ograniczanie odpadów jest jednym z naszych celów.

Firmy, które chcą dzisiaj odnieść sukces, muszą oferować swoim konsumentom coś więcej niż tylko świetnej jakości produkty, ponieważ klienci oczekują od nich również świadomego podejścia do produkcji. Dlatego też wszelkie towary i opakowania powinny być wytwarzane w sposób jak najbardziej przyjazny naturze, dzięki czemu producenci mogą odnieść sukces na wielu polach. Kupujący coraz częściej dokonują świadomych wyborów, dobrych dla swojego zdrowia, środowiska i przyszłości naszej planety.

My jesteśmy ekologiczni. Zachęcamy Cię do zapoznania się z naszą pełną ofertą.