Maty gumowe Pavi Sorte, pytania

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania – FAQ

Podłoga gumowa do siłowni, obciążenia olimpijskie – zakup profesjonalnego sprzętu zawsze wiąże się z wieloma pytaniami.

Przed dokonaniem zakupu warto mieć pewność, że wydane pieniądze będą dobrą inwestycją. Dlatego każdego dnia otrzymujemy od Was wiele, czasem zaskakujących pytań. Postanowiliśmy odpowiedzieć w tym wpisie na te najczęściej zadawane.

Mamy nadzieję, że rozwiejemy część z Waszych wątpliwości dotyczących mat sportowych oraz obciążeń olimpijskich. Pamiętajcie, że zawsze możecie do nas napisać lub zadzwonić.

Podłoże pod maty sportowe

Maty gumowe Pavi Sorte można montować na każdej powierzchni – parkiecie, betonie, płytkach itd. Podłoże powinno być twarde, równe oraz stanowić jednolitą warstwę. Maty nie wymagają zastosowania żadnej dodatkowej izolacji.

Pamiętaj, aby przed ułożeniem podłogi dokładnie oczyścić podłoże! Wszelkiego rodzaju nierówności mogą spowodować wycieranie się płyt na łączeniach.

Podłoga gumowa – montaż i modyfikacja (docinki)

Zastosowanie w 100% powtarzalnego kształtu puzzla umożliwia prosty i szybki montaż. Każdą pojedynczą zakładkę puzzla należy wpasować w wyprofilowane miejsce kolejnej płyty (wkładkę) i docisnąć ją palcami lub delikatnie wbić gumowym młotkiem Płyty należy wpasowywać do siebie ręcznie – niedopuszczalne jest dociskanie obuwiem lub ciężkimi narzędziami

Maty sportowe można modyfikować za pomocą ostrego noża. Przydatna do tego może być prosta listwa, dzięki której cięcia dokonywane będą w zamierzonym kształcie. Nie wykonujemy docinki puzzli. Wysyłamy je w całości. Wszelkich modyfikacji klienci dokonują samodzielnie.

Szczegółowe informacje zawarte są w instrukcji (link).

Ogrzewanie podłogowe, a maty gumowe

Ogólnie rzecz biorąc nie ma przeciwwskazań do zastosowania mat gumowych na ogrzewaniu podłogowym, jednakże trzeba liczyć się z tym, że guma jest izolatorem i w jakimś stopniu absorbuje ciepło z ogrzewania. Dodatkowo może się ona nieco zmieniać rozmiar pod wpływem temperatury (według naszego technologa są to wartości rzędu 1-2%, jednakże wartości te mogą się różnić w zależności od otoczenia).

W konsekwencji w miesiącach w których ogrzewanie zostanie wyłączone, może ona się skurczyć czego efektem mogą być drobne szczeliny między łączeniami.

Struktura powierzchni mat gumowych

Obecna struktura mat gumowych zapewnia odpowiednią przyczepność podczas wykonywanych ćwiczeń. Podłogi wyprodukowane z gumy stanowią ochronę przed uszkodzeniem oryginalnej elewacji zarówno poprzez uniemożliwienie bezpośredniego kontaktu wszelkiego rodzaju przedmiotów z podłożem, jak i amortyzowanie ewentualnych upadków.

Stopień chropowatości podłóg sportowych dostępnych na polskim rynku uwarunkowany jest przede wszystkim ze specyfikacji materiałów używanych podczas produkcji.  Proces technologiczny pozwala na wyprodukowanie idealnie gładkich mat z granulatu SBR – jednakże ich koszt wytworzenia byłby nawet kilkukrotnie wyższy. Obecna struktura jest więc kompromisem pomiędzy “chropowatością”, a ceną oferowaną dla naszych klientów przy zachowaniu wysokich standardów jakości.

Twoje logo na obciążeniach olimpijskich

Wyprodukowanie obciążeń olimpijskich z wybranym przez Ciebie logiem nie stanowi dla nas problemu. Wiążę się to jednak z przygotowaniem odpowiedniej formy talerza, co wymaga dodatkowych opłat oraz dłuższego czasu oczekiwania. Nie podejmujemy się wykonania indywidualnego loga przy drobnych zamówieniach.

Niestandardowe kolory mat

Jeśli chciałbyś zamówić podłogę gumową do siłowni w kolorze którego nie ma w naszej ofercie – nic straconego! Zadzwoń do nas, sprawdzimy czy jesteśmy w stanie przygotować maty w wybranym przez Ciebie kolorze.

Ładowanie