Montaż podłogi gumowej – krok po kroku

Planujesz montaż podłogi gumowej w Twojej siłowni?

Podpowiadamy krok po kroku jak najlepiej ułożyć maty gumowe typu puzzle.

Pierwszym krokiem jest zaprojektowanie rozłożenia mat gumowych, tak aby jak największą powierzchnię zajęły pełne puzzle, bez konieczności ich cięcia.  Należy tak rozłożyć podłogę gumową (puzzle), by uniknąć jej dopasowywania, czyli docinania.  Po przemyślanym zaprojektowaniu, trzeba zdecydować gdzie docinki będą konieczne.

Drugim punktem jest wyczyszczenie podłoża, na którym maty gumowe mają być docelowo rozłożone. Dokładne oczyszczenie posadzki (uwzględniając krawędzie, zakamarki) jest niezbędne, aby powierzchnia gumowa w siłowni była poprawnie rozłożona. W tym celu wystarczy użyć odkurzacza lub szczotki.

Zwróć uwagę na stan posadzki. Czy nie ma w niej żadnych uszkodzeń, ubytków? Czy jest jednolita? Dopilnuj, aby przez posadzkę nie wchodziła wilgoć, która w bezpośrednim kontakcie z matą gumową, może doprowadzić do utraty pierwotnych właściwości i wytrzymałości puzzla gumowego.

Jeśli posadzka w pomieszczeniu nie budzi wątpliwości, można przejść do montażu wykładziny gumowej. Istotną zasadą montażu podłogi gumowej jest rozpoczęcie od końca lokalu czy pomieszczenia, pamiętając o wcześniej zaplanowanym  rozłożeniu poszczególnych mat gumowych. Aby osiągnąć równą powierzchnię można przy ścianach siłowni ucinać zakładki puzzli. Zakończenia do puzzli (skosy) warto zastosować, gdy strefa ćwiczeń na siłowni kończy się lub zmienia w inną strefę. Wtedy przejście pomiędzy dwoma strefami jest łagodne i estetyczne.

Montaż najlepiej najpierw zacząć od rozłożenia tych puzzli, które nie wymagają docinek. Podłogę gumową w kształcie puzzla wpasowujemy za pomocą zakładek i dociskamy do siebie. Pomocny może być młotek gumowy, który w szybki sposób wyrówna powierzchnię. Z kolei nóż tapicerski przyda się do wymienionych wcześniej docinek. Nożem tapicerskim docinamy odpowiednią długość maty gumowej, tak aby dopasować podłogę gumową do pomieszczenia siłowni. Taśma dwustronna przydatna jest do montowania małych elementów.

Kiedy podłoga gumowa na siłownię jest już w pełni rozłożona, wszystkie docinki zostały wykonane, można przejść do wyczyszczenia powierzchni. W tym celu wystarczy zwykły mop i środek czyszczący.

Masz jeszcze jakieś pytania?  Śmiało do nas zadzwoń: +48 731 600 750 lub napisz e-maila: info@pavisorte.com.

Chętnie Ci doradzimy wybrać idealną podłogę gumową do siłowni.

Ładowanie